Strona g��wna forum m�odzie�owego

Poprzedni temat :: Następny temat
LSD
Autor Wiadomość
hynymyny
[Usunięty]

Wysłany: |11 Sty 2007|, 2007 18:49   LSD

Jest to jedna z najsilniejszych substancji halucynogennych - 100 razy bardziej czynny biologicznie niż psylocybina i 4000 razy bardziej niż meskalina. Po raz pierwszy LSD zostało zsyntetyzowane w 1938 r. przez szwajcarskiego chemika Alberta Hofmanna w laboratoriach firmy Sandoz (obecnie Novartis). Początkowo spodziewano się wykorzystać tę substancję jako lek działający pobudzająco na układ krwionośny i oddechowy. W trakcie dalszych badań poznano jego halucynogenne własności. Lek był w latach 40. i 50. XX wieku stosowany w psychiatrii. W latach 60. i 70. XX w. jako narkotyk LSD uzyskało popularność w pewnych kręgach młodzieży szczególnie związanych z ruchem hipisowskim.

LSD weszło w krąg zainteresowań CIA, która rozpoczęła w latach 50. XX w. eksperymenty z jej wywiadowczym i militarnym zastosowaniem. Projekt ten znany jest pod kryptonimem MKULTRA. Choć nie ma na to namacalnych dowodów przypuszcza się, że sowiecki wywiad (GRU) także mógł wykorzystywać lub planować wykorzystanie LSD w swej działalności.

Dzika Panna napisał/a:
Śniący napisał/a:

Zaczeli mówić "Jeśli tu naprawde jesteś to się pokaż" itp.
Słuchali muzyki...
W pewnym momęcie piosenka zatrzymała się na słowach "Jestem starszy brat..." trzy razy się powtórzyło a potem spadło zdjęcie jakiegoś tam brata ciotecznego który zginoł w wypadku

MOZE KWASY ŻARLI?!
Takie, rzeczy sie zdarzaja gdy zarzucasz kartoniki pod oko.

hynymyny napisał/a:

albo pod napletek

Dzika Panna napisał/a:

Skad masz te njowosci?
Ja tez chce off topa !! (albo zaluz temat o lsd)
Uzywales kartonikow halucynogennych?
Ja nie i chyba nigdy nie bede, boje sie. Mam za slaba psyche na to;D Jeszcze wbije sobie noz w oko.

LSD w Polsce

W Polsce czyste LSD jest trudno dostępne, jest rozprowadzane w kryształkach (rzadko dostępna forma) lub w papierkach (często z rysunkami różnych postaci, stąd nazwy potoczne typu: Asterix) wkładanych pod język, lub pod powiekę, co gwarantuje szybsze wchłonięcie substancji do organizmu. W większości przypadków sprzedawane w Polsce dawki narkotyku mają nie więcej niż 25 µg. LSD stopniowo jest w kraju wypierane przez inne narkotyki psychodeliczne jak PCP. Aktualnie w Polsce nastapił wielki powrót tego narkotyku (od roku 2002).

sweet 
35%

Zaproszone osoby: 1
Wysłany: |13 Lut 2007|, 2007 22:35   

kwachy sa niezłe,ale tylko warto brać je w dobrym towarzystwie. :-|

chrz4nek 
25%

Wysłany: |3 Mar 2007|, 2007 23:29   

Jak ktos chce zarzucić kwacha niech zacznie od takich wynalazkow jak grzybki :) a potem niech sobie wezmie kwacha :) bo to jest z 5 razy mocniejszy odjazd od grzybkow :)

robisz bardzo dużo błędów ortograficznych. Może czas to zmienić?/sallamandra

Dzika Panna 
60%

Jestem ...: mądra, zdolna, słodka :)
Wysłany: |4 Mar 2007|, 2007 10:35   

chrz4nek napisał/a:
Jak ktos chce zazucic kwacha niech zacznie od takich wynalazkow jak grzybki :)

Moi znajomi majac 16 lat (teraz maja po 26) pierwsza rzecza jaka wzieli byl: kwach.
I do teraz maja sie dobrze.
HC na maxa.
A do dzis np marychy nie palili i nei wciagali, kochaja kola. ;D

hynymyny
[Usunięty]

Wysłany: |4 Mar 2007|, 2007 19:25   

Wczoraj gadałem z czechem którym mieszkam koleś brał juz bardzo dużo opowiadał conieco o LSD ale polecał mi kokaine wzioł 0.25 na jężyk mówił że czegoś takiego nigdy nie przeżył. I jak tu nie brać :lol:

chrz4nek 
25%

Wysłany: |4 Mar 2007|, 2007 19:32   

Wszystkiego w zyciu trzeba sprobowac, ale ja narazie do matury sobie odpuszczam :( i jedynie sobie przypale co jakis czas... A po maturce LSD i moze pare rzeczy z apteki :) typu kodeina i pridinol.

Dzika Panna 
60%

Wysłany: |4 Mar 2007|, 2007 22:01   

chrz4nek napisał/a:
Wszystkiego w zyciu trzeba sprobowac

To jest jedna z tych rzeczy, ktorych nigdy nie wezme.
To samo grzyby i wszystkie inne wolajace: HALO.

Mam za slaba psyche i zbyt duze leki.
Dzieciom z fobiami - ponoc nie polecaja.
Boje sie badtripu.

Na trzezwo boje sie strasznie ciemnosci, jak zapale, to nie ogarniam strachu, to na kwasie sobie tego nie wyobrazam.

chrz4nek 
25%

Wysłany: |4 Mar 2007|, 2007 22:06   

Grzybki - Bralem ale nie polecam dla osob o slabej psychice :) no mam racje dzika panna ze to jest hardcore, wziolem raz i podziekowalem wole zajarac :) . No a na LSD trzeba sie psychicznie przygotowac i zarezerwowac sobie pare dobrych godzin.

Dzika Panna 
60%

Wysłany: |4 Mar 2007|, 2007 22:10   

chrz4nek napisał/a:
wziolem raz i podziekowalem wole zajarac :)

Moi chlopcy nie narzekaja na grzyby.
Ale faktem jest ze po kwachach zbierali sie tydzien.

Sa ponoc masakrycznie dobre, ale jak schodzi to ciezko zaczyna sie robic.
Ja chcialabym, ale wiem, ze nie moge sobie na to pozwolic.
Z moja glowa ... jeszcze zostalo by mi to na stale.

Obaczjasz?
Cale zycie na fazie?! To musi byc straszne.
hehehehe.

chrz4nek 
25%

Wysłany: |4 Mar 2007|, 2007 22:18   

He warto sprobowac, ale jak chcesz zarzucic to z osoba ktora to robila :) my z kumplami zazucilismy i jeszcze nikt nie wiedzial jak to jest :) na poczatku bylo fajnie a potem uciekalismy przed calym swiatem :D dopiero pod koniec sie uspokoilo i siedzielismy z 3 godziny na lawce w parku i czekalismy az zejdzie :) no a potem do domu...

Odpowiedz do tematu